Rychlý kontakt

+420 603 497 524

Rekonstrukce kuchyně

Kuchyně na míru
Renovace kuchyňského prostoru

Zhotovení nové kuchyně: co to znamená?

Lidé se často ptají, zda děláme nejen koupelny, ale také kuchyně. Většinou si pod pojmem kuchyně představují výrobu, dodání a namontování nové kuchyňské linky.

Rekonstrukce kuchyně však zahrnuje mnoho dalších souvisejících stavebních úkonů a instalací.

Celý kuchyňský prostor upravíme podle Vašich individuálních přání, poradíme a navrhneme Vám vhodná řešení. K nejběžnějším patří provedení nových omítek a malby v kuchyni, obložení stěn mezi kuchyňskou linkou a za sporákem keramickými obkladačkami a pokládka nové podlahy, např. dlažby nebo PVC.

Zároveň Vám navrhneme, vyrobíme, dovezeme a namontujeme kuchyňskou linku včetně napojení dřezu, digestoře, dodání a odborné montáže vestavných spotřebičů.

Přestavba bytového jádra se vždy dotkne také kuchyně. Je nutná přípojka vody a odpadu ke kuchyňské lince, elektrický přívod a montáž zásuvek a vypínačů, někdy i úprava plynové přípojky.

Naši revizní technici zpracují revizní zprávy plynu a elektřiny, tak aby to odpovídalo platným normám a předpisům výrobců.

Kuchyně na klíč Vám můžeme nabídnout jak v rámci rekonstrukce bytového jádra či kompletní rekonstrukce bytu, tak také zcela samostatně. Kuchyni Vám vytvoříme podle Vašich konkrétních představ a požadavků.

Při plánování kuchyně se tedy neřeší pouze samotná kuchyňská linka. Důležitá je rovněž její návaznost na jídelní část. Proto se zabýváme také volbou vhodných podlahových krytin, výmalby a dekorací.

Zkrátka vším, co je důležité pro vytvoření harmonického celku.

Nevíte jak své představy o nové kuchyni zakomponovat do prostoru? My vám rádi pomůžeme.

Výroba a montáž kuchyňské linky

Kuchyně vyrábíme v několika materiálových provedeních, laminované, dýhované, lakované do vysokého lesku i matové, foliované či z masivního dřeva. Nápadům se meze nekladou.

Kuchyňská linka vyrobená na míru dokonale využije daný prostor, přizpůsobí se Vašim požadavkům a dokonale zapadne do celkového designu celého interiéru. K tomu přispívá výběr nejmodernějších materiálů, kvalitních komponentů, doplňků a vestavných spotřebičů.

Celková rekonstrukce kuchyně obyčejně obsahuje tyto postupy:

 • demontáž staré kuchyňské linky a zařizovacích předmětů
 • podle požadavku dispozice bourání některých příček, například spíže
 • instalace nových rozvodů vody, odpadu, elektřiny a plynu
 • přizdění nebo vyzdění příčky, montáž zárubní a dveří
 • montáž sádrokartonového podhledu
 • úprava odvětrání, instalace rozvodů vzduchotechniky
 • provedení nových omítek a nové výmalby
 • obložení stěn kuchyňskými obkladačkami nebo mozaikou
 • vyrovnání podlahy samonivelační stěrkou
 • pokládka keramické dlažby včetně okrajového soklu (nebo PVC)
 • montáž zásuvek, vypínačů, svítidel
 • výroba kuchyňské linky a montáž kuchyňské linky
 • montáž dřezu, dřezové baterie, digestoře
 • výroba a montáž kuchyňského stolu, holubníku, špajzu
 • dodávka a instalace elektrospotřebičů, doplňků a zařizovacích předmětů
 • revize zařízení elektřiny a plynu
 • celkový úklid a předání

Panelákové kuchyně

Velké množství lidí dnes řeší problém, jak z malé kuchyně v panelákovém bytě vybudovat moderní kuchyni, která by odpovídala dnešním standardům. V době výstavby panelových domů byly byty v nich vybavovány velice jednoduchými kuchyňskými linkami, které jsou dnes již naprosto nevyhovující. Bohužel jsou panelákové kuchyně často řešeny na podstatně menším prostoru, než kuchyně v cihlové zástavbě nebo rodinném domku. Kuchyně v panelovém domě bývají často příliš malé i úzké.

I přes tato omezení umíme kuchyně navrhnout tak, aby byl prostor maximálně využit, aby byly moderní, praktické a aby splňovaly nejnáročnější představy jejich majitelů. Klademe důraz na kvalitní materiály, příznivou cenu a pěkný vzhled.

Stejně tak jako v cihlovém, tak i v panelovém bytě lze vytvořit velice pěknou a moderní kuchyni, která odpovídá dnešním trendům bydlení.

Pokud bydlíte v paneláku a chtěli byste novou, moderní a dobře řešenou kuchyni, potom jste na tom správném místě.

Praktickou a moderní kuchyni umíme zhotovit i v malém měřítku.

Spojení kuchyně s obývacím pokojem

Velice oblíbeným prvkem v bytových prostorách je dnes spojení kuchyně s obývacím pokojem. Při rekonstrukci samozřejmě zohledňujeme vzájemnou provázanost těchto dvou místností.

Vstup z kuchyně do obýváku může být řešen buď jen vyřezáním vstupního otvoru, nebo můžeme odstranit celou dělící příčku a celý prostor se tak otevře.

V obou případech disponujeme potřebnou technikou pro řezání železobetonového panelu. V některých typech panelových domů je obývací pokoj od kuchyně oddělen nosnou stěnou. V takovém případě Vám necháme vypracovat autorizovaným statikem odborný statický posudek a výpočet a následně musíte požádat stavební úřad o vydání stavebního povolení. V žádném případě se nepouštějte do bourání nosné zdi svépomocí.

Renovace kuchyně od A do Z

Rekonstrukci kuchyně je potřeba věnovat velkou pozornost, aby se stala příjemným místem, kde se bude vařit, stolovat a setkávat se s ostatními lidmi.

Přestavba kuchyně v našem podání, to je naprosto individuální přístup ke každému zákazníkovi, je doprovázen bohatými zkušenostmi v oboru.

Prohlédněte si ukázky našich kuchyní a nechejte se inspirovat. I Vám rádi pomůžeme s Vaší kuchyní.

Ať je Vaše představa o nové kuchyni jakákoliv, neváhejte nás kontaktovat. Pomůžeme Vám ji splnit.

Přidejte se k řadě našich spokojených zákazníků.

Vytvoříme Vám kuchyni vašich snů!

Místa prováděných rekonstrukcí kuchyní:
Ostrava, Frýdek-Místek, Bohumín, Havířov, Karviná, Orlová a okolí.

Máte zájem o rekonstrukci kuchyně?

Pokud Vás zaujala nabídka služeb nebo některá fotogalerie kuchyní, zašlete nám nezávaznou poptávku. Spojíme se s Vámi a zašleme nabídku na rekonstrukci kuchyně.